הודעה לבעלי האתר

תקופת הניסיון הסתיימה, יש ליצור מנוי דרך ממשק ניהול האתר.
האתר נכנס לרשימת המחיקה ויימחק בקרוב
לחץ כאן אם אינך זוכר את כתובת ממשק ניהול האתר שלך.
סוף לקרחת? מאות קירחים הצמיחו שיער מחדש

סוף לקרחת? מאות קירחים הצמיחו שיער מחדש

האם תמיסה חדשה תצליח לסייע לסובלים מאובדן שיער? אצל גברים שניסו את התכשיר נרשם גידול במספר שיערות הראש. אבל מומחים מצננים את ההתלהבות: "התוצאות מבטיחות אך ראשוניות בלבד"


 

חדשות טובות לסובלים מהתקרחות: תרופה נסיונית חדשה שפותחה כדי להילחם בתופעה, הצליחה לגרום לגברים שניסו אותה - להצמיח מחדש שיער על ראשם. 


התרופה החדשה, שמכונה לעת עתה SM04554, פותחה על ידי חברת הביוטכנולוגיה "סאמומד", מסן דייגו. על פי ידיעה שפורסמה ב"מטרו" הבריטי, מדובר בתמיסה שגברים מעסים לתוך קרקפתם, ואשר בניגוד לתרופות קודמות - נוסתה גם על בני אדם ולא רק על בעלי חיים. 

בידיעה במגזין "פורבס" צוין כי מומחים שקיבלו דיווחים על השימוש הנסיוני בתרופה, הבהירו שהתוצאות שהתקבלו היו "מבטיחות אך ראשוניות בלבד". מ"סאמומד" נמסר כי הם מתכוונים לנסות את התמיסה על קהלים גדולים יותר - ולקבל בהמשך אישור ממנהל המזון והתרופות האמריקאי. 

במחקר שערכה החברה השתתפו 300 גברים, שחלקם קיבלו את התמיסה עצמה וחלקם קיבלו תרופת דמה (פלצבו).  

בעוד שאצל הגברים שהשתמשו בפלצבו נרשם אובדן שיער, אצל אלו שהשתמשו בתרופה - נרשם גידול במספר השיערות שצמחו על ס"מ רבוע בקרקפתם. בידיעה ב"פורבס" צוין כי תוצאות משמעותיות נרשמו גם במדד צפיפות השיער, אך החברה עדיין לא סיפקה נתונים על אודות מדד זה. 

מעת לעת מתפרסמות אמנם ידיעות בנוגע לפתרונות שונים ומשונים שמנסים מומחים להציע לגברים מקריחים, אך נראה שהתמיסה חדשה יוצאת דופן בכל זאת - ומצליחה לעורר אופטימיות בקרב העוסקים בנושא. ב"סאמומד" מסבירים שהתמיסה פועלת על ידי העברת אותות לתאים בגוף.

יחד עם זאת, ב"פורבס" צוין שנושא אחד מעורר בכל זאת דאגה והוא מינון התרופה: השימוש בתמיסה החדשה נשא יותר תוצאות דווקא במינון נמוך יותר, מה שעשוי לגרום לביטול העבודה על פיתוח התרופה. לדברי "סאמומד", לעומת זאת, התוצאות רק מעידות על צורך למצוא את המינון המדויק שיש להשתמש בו.


קרדיט לאתר nrg

 

חזרה לדף הבית
נשירת שיער

 
תפריט דף הבית טלפון